Gruzínsko s Budapešti od 86 eur spiatočne!

Gruzínsko s Budapešti od 86 eur spiatočne!

S leteckou spoločnosťou WizzAir sa bez prestupu dostanete priamo do Gruzínska. Trasa Budapešť – Kutaisi (KUT) v termíne 27.3 – 4.4 vás bude stáť len 86,74 eur.

REZERVÁCIE TU

Gruzínsko je krajina rozprestierajúca sa na pomedzí Európy a Ázie. V krajine žije 4,9 milióna obyvateľov a susedí s Tureckom, Arménsko, Ažerbajdžan a Rusko. Súčasťou Gruzínska sú autonómne republiky Adžárie, Abchátsko a Južné Osetsko. Dve posledné menované však usilujú o nezávislosť a gruzínska vláda nemá ich územia pod svojou kontrolou.

Mesto Kutaisi je druhé najväčšie mesto v Gruzínsku. Má približne 200tisíc obyvateľov a leží v západnom regióne Imeretia. V meste sa oplatí navštíviť hlavne tieto miesta:

  • Gelati Monastery –monastier založený na začiatku 12.storočia. DLh=ú dobu bol intelektuálnym a náboženským centrom celého Gruzínska. Dnes patrí medzi najvýznamnejšie architektronické pamiatky v Krajine. Spolu s Katedrálou Bagrati je zapísaný do svetového zoznamu UNESCO.
  • David Agmashenebeli Square- centrálne miesto mesta. Síce vás prekvapí hlučnosť, ale napriek tomu nestráca svoje kúzlo. Uprostred sa nachádza fontána, ktorá je v noci osvietená a práve vtedy pôsobí elegantnejším dojmom ako cez deň.
  • Kutasi Market – miesto vyhradené pre nákup miestnych produktov ako sú čaje, korenie, syry, a gruzínske sladkosti.
  • Okatse Canyon- kaňon, ktorý sa nachádza približne 50 km od mesta. Odporúčame prenajať si 4×4 auto aby ste vyšli bez problémov a nemusela nechať auto dole v dedinke. V blízkosti odporúčame navštíviť aj Kinchkha vodopády.
  • Historické múzeum Kutaisi – síce menšia, ale zato autentickejšia zbierka umenia a výstava toho ako žili kedysi obyvatelia.