Vianoce v Londýne

Vianoce v Londýne

Patríte medzi tých, ktorých to počas vianočných sviatkov ťahá do cudziny? Tak práve pre vás si letecká spoločnosť Wizz Air pripravila akciu na letenky z Košíc do Londýna. Spoznajte mesto, kde sa spojuje staré a tradičné s novým a štýlovým počas najkrajších sviatkov roka – Vianoc.

Wizz Air ponúka akciové letenky Košice –Londýn za 15 eur[1]. Keď vám budú na Londýn stačiť 3 dni, cena spiatočnej letenky sa zastaví len na 85 eurách. Ten kto by chcel v Londýne tráviť Vianoce aj Nový rok zaplatí za spiatočnú letenku len 35 eur.[2]

A čo si nenechať v hlavnom meste Anglicka ujsť?

Počas sviatkov sa odhaľuje jedna z tvári Londýna. Všetko je zrazu vysvietené a vyzdobená a mesto tak ukazuje jeho lepšiu stránku. Ak sa rozhodnete tráviť Vianoce práve v Londýne, rozhodne nebudete ľutovať. Vianočná atmosféra je tu totiž iná ako v ostatných mestách. V meste sa nachádza hneď niekoľko trhov.

Pravdepodobne najznámejší je Hyde Park Winter Wonderland, ktorý je otvorený od roku 2007. V praku sa nachádza klzisko, ľadové kráľovstvo, Santa, živé vystúpenia a nákupné príležitosti. (viac informácií na http://hydeparkwinterwonderland.com/#rKdg8K4ts1YJvSpA.97)

Ďalšie okúzľujúce miesto je SouthBank Centre. Nejde len o klasický vianočný trh. Tento trh je výnimočný tým, že je založený na autentických nemeckých trhoch. Nachádza sa tu viac ako 802 stánkov, autentické zdobené drevené chatky, vianočné hračky, šperky, darčeky a iné dekorácie. Nezabúda sa ani na nemecké varené víno, klobásu a rôzne sladkostí. Southbank Centre je otvorený až do 24. decembra.

Nezabudnuteľná prechádzka ťa čaká na Regent Street, ktorá sa radí medzi najkrajšie vyzdobenú ulicu v meste. Predvianočné nákupy sa tu pravidelne zahajujú rozsvietením tisícok svetielok. Svoje vianočné čaro dostanú aj nákupy na Oxford Street. No a ak ťa láka veľký vianočný stromček, ten rozhodne nájdeš na Trafalgar Square. Po ceste sa nezabudni pristaviť a popočúvať spev koledníkov a hlavne, vychutnať si mesto do sýtosti.

 

[1]  Cena závisí od zvoleného termínu a batožiny

[2]  s veľkou príručnou batožinou 63 eur